Novinky
Duben 20, 2010

Nové stránky o satelitní a pozemní technice

Společnost Fialanet spustila nové stránky spojené s digitálním příjmem, technikou, sestavami, televizí a informacemi ohledně této oblasti.

Duben 23, 2010

HDTV či SDTV ?

Ztrácíte se v pojmech HDTV či SDTV a chcete stručné a jasné vysvětlení ... Pak čtěte zde

Duben 23, 2010

Internetové připojení - Blanensko a okolí

Potřebujete kvalitní, rychlý a spolehlivý internet ... Pak přejdětě sem

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
 

Digitální satelitní příjímač

Jaký satelitní přijímač zvolit?

Volba přijímače je většinou závislá na rozlišení přijímaných programů a to z důvodu kvality sledovaného obrazu. Pokud vlastníte nebo si zakoupíte LCD či plasmovou televizi, pak je vhodné pořídit HD přijímač, aby jste plně využili kvality televizoru. Signál do televizoru je veden kabelem HDMI v digitální formě neztrácející kvalitu obrazu.


Full HD rozlišení = 1920 řádků x 1080 sloupců zobrazovaných bodů


srovnani hd a standartniho rozliseni

Pokud vlasníte starší tzv. CRT televizi a nechcete investovat do nákladnějšího přijímače pak je možnost koupit tzv. SDTV přijímač, který zpracovává obraz ve standartním rozlišení PAL, tak jak jej znáte z předchozích let z analogového vysílání. Nevýhodou je pak, když tento přijímač zapojíte na LCD či plasmovou televizi a zobrazovaných bodů je z přijímače méně a tím jde kvality obrazu dolů.


Standartní rozlišení PAL = 720 řádků x 560 sloupců zobrazovaných bodů.

Co je to HD ready?

HD ready není nic jiného než norma, kterou musí televizor splňovat, aby byl schopen přijmout HDTV signál. Tento televizor ale není schopen zobrazit velmi kvalitní rozlišení obrazu Full HD.

Přirovnání rozlišení téměř jak u fotografie?

O Full HD lze obecně říci, že má 4x větší rozlišení. Už jste viděli vedle sebe dvě fotografie, u které má jedna 4x menší rozlišení než druhá? Rozdíl byl určitě markantní. Kvalita obrazu není ale dosažena pouze rozlišením obrazu ale také i tzv. kódováním obrazu, které zde však není rozebíráno.


srovnani hd a sd
Kontaktní informace
  • Antonín Fiala
  • Rozstání 175
  • Mobil 02: +420 606 569 648
  • Mobil Vodafone: +420 737 090 035
  • VoIP: +420 587 571 031
  • E-mail: antonin.fiala@seznam.cz
  • IČO: 88678245
Satelitní sestavy
satelitní digitální příjem  motor a natáčení

Satelitní sestava HDTV s možností příjmů tísíců programů z více satelitů s motorovým natáčením paraboly a včetně příjmu českých HD a slovenských programů - Karta Skylink Standard HD.

základní sestava pro satelitní digitální příjem

Satelitní sestava HDTV pro programový HD příjem českých a slovenských stanic - Karta Skylink Standard HD ze satelitu Astra 23,5° E a stovek zahraničních programů ze satelitu Astra 19,2° E.

základní sestava pro satelitní digitální příjem
Satelitní sestava SDTV pro programový příjem českých a slovenských stanic - Karta Skylink Standard ze satelitu Astra 23,5° E a stovek dalších zahraničních programů ze satelitu Astra 19,2° E.